Arrestohen 3 persona, iu konfiskohen gaz lotsjellës, armë dhe municione

by admin
Spread the love

Me datë 16.03.2023 rreth orës 08:00 në fshatin Stenkovec, në rajonin e Shkupit, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor Bllacë në Qendrën Rajonale për Çështje Kufitare i kanë hequr lirinë D.A.(69), Z.N.D.(64). dhe J.K.(38), të gjithë nga Shkupi, për shkak se u janë gjetur gaz lotsjellës, një pushkë kal.40mm, një pushkë kal. 37/38mm, 3 copë municion kal.40 mm, 17 copë municion kal. 37/38 mm për të cilin nuk kishin asnjë dokumentacion dhe nuk kishin leje nga ARM-ja.
Për rastin është njoftuar Prokurori Publik dhe pas dokumentimit të plotë të tij do të dorëzohet parashtresa përkatëse.Artikulli paraprakKurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë
You may also like