Anthony Joshua mund me nokaut në raundin e dytë Francis Ngannou

by admin
Spread the love

Britaniku Anthony Joshua siguroi në kategorinë e peshave të rënda një fitore shkatërruese me nokaut në raundin e dytë Francis Ngannou në Arabinë Saudite.

34-vjeçari e goditi ish-kampionin e UFC-së në raundin e parë dhe në fillim të raundit të dytë.

Ngannou i trullosur u ngrit në këmbë në Riad, por mbeti i shtangur nga një goditje e frikshme më vonë, ndërsa arbitri ndaloi ndeshjen.

37-vjeçari dukej se ishte jashtë para se të kërkonte trajtim mjekësor.

“Unë do të kthehem në kafazin tim dhe kur të më lënë jashtë, do të luftoj përsëri,” tha Joshua, ndërsa kampioni i peshave të rënda të ËBC, Tyson Fury e shikonte nga ana e ringut.

Fury ia vështirësoi punën Ngannout në tetor, kur ai u rrëzua nga debutuesi i boksit përpara se të pretendonte një fitore të ngushtë me pikë.

“Kur pashë luftën me Tyson Fury, mendova ‘Unë dua pak nga kjo’. [Ngannou] është një kampion i madh dhe kjo nuk i heq asgjë aftësive të tij,” tha Joshua.

“I thashë të mos e lërë boksin. Ai është në dy ndeshje dhe ka luftuar më të mirët.”


Top Channel

You may also like