Angli – Shqipëri, Maguire merr avantazhin për britanikët në 9′

by admin
Spread the love

Në një nisje të shpejtë të ndeshjes për ishullorët, mbrojtësi i Manchester United ka kaluar skuadrën angleze në avantazh në minutën e 9-të.

Skuadra vendase duket se kërkon të mbajë nën kontroll prej fillimit frenat e lojës teksa ka rrezikuar dhe me një tjetër gjuajtje të fortë që përfundoi pak mbi këndin majtë të portës tonë.

Shqipëria ka tentuar të avancojë në gjysmën e fushës kundërshtare dhe në minutat në vijim pritet të rritet presioni për arritjen e një barazimi.

Maguire shenoi me koke pas nje goditje standarde nga mesfusha qe nuk u mbulua si duhet nga mbrojtja shqiptare.

 


Top Channel

Lajme interesante

You may also like