Ambasada e Kosovës në Britani do zhvendoset tek shtëpia që i përkiste komedianit, Spike Milligan

by admin
Spread the love

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë të ditur se Ambasada e Kosovës në Britaninë e Madhe, do të ketë lokacion të ri.

I pari i qeverisë, shkruan se ajo do të zhvendoset në Hyde Park në një shtëpi që i përkiste komedianit të ndjerë, Spike Milligan, përcjell klankosova.tv.

”I emocionuar të ndaj me ju, që ambasada e KS në BM ka një adresë të re dhe së shpejti do të zhvendoset në Hyde Park në një shtëpi që i përkiste komedianit të ndjerë Spike Milligan. Ne jemi të nderuar nga historia kulturore që mban lokacioni dhe synojmë të forcojmë më tej lidhjet tona KS-BM, prej andej”.

You may also like