‘Albania, Albania’/ Tifozi nga Katari bën shqiponjën me duar para lojtarëve të Serbisë në ndeshjen me Brazilin (video)

by admin
Spread the love

Një video e një tifozi në Katar është bërë virale pasi ka bërë simbolin e shqiponjës me duar dhe ka thërritur ‘Albania’.

Në ndeshjen e djeshme të Kupës së Botës Brazil-Zvicër, Brazili triumfoi në rezultatin 2-0. Te dy golat e takimit u shënuan nga Richarlison në minutat 62’ dhe 73’.  Pas përfundimit të ndeshjes një tifoz nga Katari ka bërë simbolin ikonik të shqiponjës me duar, që përfqaqëson Shqipërinë, drejtuar lojtarëve të Serbisë.

“Albania, Albania”, dëgjohet ai gjithashtu duke thërritur. Miliona shikime numërohen në videon e qarkullar gjerësisht,  ndërsa në komente shqiptarët shprehen të lumtur për fitoren e Brazilit dhe për veprimin e tifozit.

Videoja është publikuar nga ambasadori i Kosovës në Katar, Armir Ahmeti.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like