Ahmeti: Kosova ka dëshmuar qasjen proeuropiane, vendimi për liberalizimin e vizave i merituar

by admin
Spread the love

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka përshëndetur vendimin e 27 vendeve anëtare të Bashkimit Europian që votuan pro për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Ahmeti në urimin e tij poashtu thekson se ky proces tashmë i nisur duhet të përfundoj sa më parë dhe të sigurohet lëvizje e lirë për qytetarët e Kosovës.

Statusi i plotë:

Përshëndes deklarimin e sotëm unanim të ministrave të 27 vendeve anëtare të Bashkimit Europian pro liberalizimit të vizave për Kosovën.

Vendim i shumëpritur që Kosova me qasjen e saj të konfirmuar proeuropiane e ka merituar shumë kohë më parë.

Uroj sa më shpejt përmbylljen e plotë të këtij procesi dhe lëvizjen e lirë të qytetarëve të Kosovës në të gjithë zonën Shengen.Artikulli paraprakArsenali barazon rezultatin, goditja e Xhakës nga distanca devijohet dhe përfundon në gol
Artikulli tjetërRusia paralajmëron dështim të dialogut Kosovë-Serbi
You may also like