Adriana Lima prezanton një pamje të egër me një fustan të bardhë në “Fashion Award 2021” – Shqip

by admin
Spread the love

15:01 | 30 Nentor 2021

© Getty Images for BFC

Ajo iu bashkua një legjioni yjesh në takimin më të nxehtë në kalendarin e stilit të Mbretërisë së Bashkuar.

Kështu që Adriana Lima ishte e natyrshme e prirur për ta vendosur veten në qendër të ndarjes së çmimeve të modës 2021 në Royal Albert Hall në Londër të hënën mbrëma, transmeton lajmi.net.

Supermodelja, 40 vjeçe, kishte duke ndezur barkun e saj të tendosur në një fustan të bardhë, i përbërë nga një bluzë e zbukuruar dhe një fund i përputhur me një këmbë të prerë, ndërsa ishte mbështetur diku në mes të vendit të ngjarjes, ndërsa admiruesit e shikonin.

Adriana dukej e pabesueshme në këtë event me bluzën me mëngë të gjata, e cila nxirrte në pah dekoltenë e saj të gjallë falë dekoltesë së thellë V.

Qafa ishte zbukuruar me një zbukurim argjendi që përputhej në mënyrë të përkryer me brezin e skajit verbues.

Duke u siguruar që nuk ishte vetëm busti dhe barku i saj në ekspozim, fundi kishte një prerje të ashpër përgjatë njërës këmbë për të treguar gjymtyrët e saj të dobëta dhe të nxira.

Flokët e saj të errëta u stiluan në një stil retro të Hollivudit me një ndarje dramatike anash, anët e pasme të gërvishtura dhe kaçurrela voluminoze.

Shtimi i një buzëje të kuqe të lëmuar dhe bizhuteritë verbuese kompletuan pamjen e saj ylli të ekranit.

Adriana dukej se gjeti anën gazmore të pozës së saj teksa u kap nga admiruesit e ishte shtrirë në tokë dhe po shkëlqente.

Pjesëmarrja e saj në një festë të modës nuk është befasuese pasi Adriana ishte më parë një engjëll i Victoria’s Secret për gati 20 vjet, nga 1999 deri në 2018, dhe u emërua engjëlli ‘më i vlefshëm’ në 2017.

Ajo lindi dhe u rrit në Brazil, pa synimin për të qenë modele, derisa u bashkua me një shoqe në një konkurs modelesh në moshën 15-vjeçare.

Lima do të përfundonte duke fituar kërkimin e modeleve të Ford Models’ Supermodel of Brazil dhe do të përfundonte vendin e dytë në konkursin Ford’s Supermodels of the World./Shqip/

 

 

Lexo lajme interesante

You may also like