AC Milan – Sampdoria, formacionet zyrtare

by admin
Spread the love

Milani do të pres Sampdorian në kuadër të xhiros së 25-të në Serie A.

Rossonerët duan të marrin fitore, për të shfrytëzuar barazimin e Napolit dhe Interit në derbin kësaj xhiroje.

Ekipi i udhëhequr nga Stefano Pioli me një fitore eventuale do të dalë në vendin e parë në tabelë dhe kjo është shumë e rëndësishme për ta.

Milani synon tri pikët, derisa Sampdoria e përforcuar së fundmi me Sensin e Giovincon kërkojnë të shkaktojnë një befasi të radhës në Serie A.

Formacionet zyrtare:

Milan: Maignan, Florenzi, Tomori, Romagnoli, Calabria, Bennacer, Tonali, Messias, Diaz, Leao, Giroud.

Sampdoria: Falcone, Thorsby, Sensi, Caputo, Conti, Colley, Bereszynski, Magnani, Marru, Candreva, Rincon.

Lexo lajme interesante

You may also like