4 kombinime për xhaketën më të bukur dhe të ngrohtë të dimrit

by admin
Spread the love

Nuk ka thuajse asnjë profil në Instagram të një influencuesi të modës që nuk ka një xhaketë të shkurtër dimërore këtë sezon. Zakonisht është prej lëkure deleje, me një jakë leshi të butë dhe xhepa anash dhe pak njerëz i kanë rezistuar estetikës së saj. Nga xhaketat e shkurtra e deri te palltot e gjata, modeli “shearling” është në modë në të gjitha gjatësitë, ndërsa ngjyrat më të pëlqyera janë ato të errëta si kafe ose e zezë. Përsa i përket formës, dominon xhaketa e gjerë “oversize”, por ka edhe një variant të shkurtër. Revista Elle rekomandon kombinimet e mëposhtme për të veshur këtë model të njohur./revistawho.com

 

Lexo lajme interesante

You may also like