22 filmat që duhet t’i shihni në 2022-tën

by admin
Spread the love

Nga një thriller psikologjik me aktorët Harry Styles dhe Florence Pugh, te Robert Pattinson në rolin e Batman-it dhe vazhdimet e Avatar dhe Knives Out, kritikët e BBC kanë përzgjedhur publikimet më të mira të planifikuara për 2022.

Shihni më poshtë 22 filmat e përzgjedhur për këtë vit që duhet t’i shihni:

 1. Out 2
 2. A Hero
 3. Belle The Batman
 4. Everything Everywhere All at Once
 5. Turning Red
 6. Nope
 7. The Northman
 8. Killers of the Flower Moon
 9. The Woman King
 10. Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)
 11. The Unbearable Weight of Massive Talent
 12. The Worst Person in the World
 13. Don’t Worry Darling
 14. She Said Babylon
 15. Top Gun: Maverick
 16. Avatar 2
 17. Lightyear
 18. Elvis
 19. Blonde
 20. Black Panther: Wakanda Forever
 21. Knives Out 2

 

Lexo lajme interesante

You may also like