Jashari: Arabët ofruan investime në kompleksin në Prekaz, vetëm të themi se Adem Jashari ka luftuar për fe

Bekim Jashari, djali i heroit Hamëz Jashari, njëherit kryetar i Skenderajt, ka treguar se si organizatat arabe paslufte kanë shkuar tek familja e tyre dhe kanë shprehur gatishmërinë që të investojnë në Kullat që të bëhen muze, por me kushtin që në hyrje të kompleksit të shkruhet që Adem Jashari ka luftuar për fe.

“Kanë ardh pasufte shoqata, organizata jo qeveritare nga shtetet arabe te familja dhe kanë thënë jemi të gatshëm me bërë kompleksin një nga muzet më të bukura në botë, me të vetmin kusht që në hyrje të kompleksit të shkruhet se Ademi ka luftu për fe”, ka treguar Jashari.

Ai tha për ‘reporterin’ se Adem Jashari dhe çdo shqiptarë në luftën e fundit nuk kanë kapur armët për fe por për liri.

“Jo Ademi, por asnjë shqiptar e sidomos në luftën e fundit nuk kane luftu për fe, por për liri”, ka deklaruar ai.

Rrëfimi i 17-vjeçarit nga Prishtina: Dy burra më veshën si femër dhe…

Dy burra, 29-vjeç dhe 37 vjeç, dyshohet se kanë abuzuar seksualisht me një 17-vjeçar nga një fshat i Prishtinës, për Read more

Lazim Destani i shkruan letër Çun Lajçit

Aktori i njohur Çun Lajçi ka disa ditë që po qëndron i shtrirë në spital, konkretisht në repartin e pulmologjisë Read more

Leave a Reply