Jozefina Topalli pensionohet nga politika

Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqiprëisë, Jozefina Topalli largohet nga drejtimi i partisë, “Lëvizja Për Ndryshim” pasi nuk arriti që të merrte asnjë mandat në zgjedhjet e 25 prillit.

“Levizja per Ndryshim nuk ia doli per t’u bere faktor ne keto zgjedhje. Por une deshiroj te falenderoj stafin, sejcilin prej kandidateve qe sfiduan klasen politike aktuale; te falenderoj te gjithe ata qe besuan.

Duke u larguar nga drejtimi i kesaj Levizje uroj qe njerez patriot dhe te pakorruptuar te vazhdojne Levizjen per reformimin e se djathtes shqiptare” shkruan Topalli.

Ish-n/ kryetarja e PD-së qëndroi në drejtimin e partisë që themeloi vetëm 6 muaj, nga nëntori deri në prill për të hapur krahun pasi nuk arriti që të bëhej faktor.

About admin

Check Also

Armando Dukës i vjedhin dhjetra mijë euro

Katër persona të armatosur kanë grabitur rreth 100 milionë lekë të vjetra në zyrën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *