Zhegrova me 2 gola siguron fitoren Baselit VIDEO

Baseli ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Luzernit në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Superligën e Zvicrës.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Swissporarena” përfundoi me rezultatin 3-4.

Edon Zhegrova shkëlqeu në këtë ndeshje për skuadrën mysafire, duke shënuar dy gola, teksa një e shënuan edhe Darian Males e Arthur.

Kurse, për vendasit dy gola u shënuan nga Louis Schaub dhe një nga Ibrahima Ndiaye.

Pas kësaj fitore, Baseli tani ka 39 pikë dhe renditet i treti, kurse Zurichi i teti me 32 pikë.

2

A do të vazhdojë kontratën Gjoka me Shkëndijën? Ja përgjigja e tij…

Shkëndija e shqiptarëve të Tetovës ka arritur edhe një tjetër vit të shpallet kampione e Maqedonisë së Veriut dhe kjo Read more

Përqafimi i lojtarit kosovar me atë serb, imazh i një “bote të re”

Ka marrë shumë vëmendje në mediat italiane dhe jo vetëm, përqafimi mes një lojtari me origjinë kosovare Mërgim Vojvoda dhe Read more

Leave a Reply