Sondazhi i OraNews: LSI shkon në histori ja kush i fiton zgjedhjet

Nga data 23 mars 2021 deri në 6 prill, preference e fitimit të zgjedhjeve nga shqiptarët ka ndryshuar, ndërsa bie në sy numri i lartë i të pavendosurve.

Sipas sondazhit Antonio Notos në Tempora dhe RTV Ora, 44.1% e të anketuarve mendojnë se zgjedhjet do të fitohen nga PS dhe Edi Rama.

Nga ana tjetër 38.8% e tyre mendojnë se zgjedhjet do të fitohet nga opozita e bashkuar.

Surprizë ka qenë LSI e cila ka shënuar një shifër tejet të ulët prej 0.8%.

16.3% e tyre janë shprehur se nuk e dinë se kush fiton në 25 prill.

Ora News shkruan se LSI ka marrë një goditje të fortë në këto 14 ditë, pasi ka humbur 3.3%.

“Të mblidhemi e t’i fusim ka***” Ramës/ Turpi i kandidatit të LSI VIDEO

Një prej kandidatëve të LSI është përfshirë në një gafë të turpshme teksa u bënte thirrje të burrave shqiptarë që Read more

Dibër: Nusja i’a ngul thikën vjehrrës me pasojë vdekjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Maqellarë të Dibrës, ku një 44-vjeçare ka goditur me thikë Read more

Leave a Reply