Ky është kosovari që u a rrestua për kríme Iufte në Izbicë, jetonte në Serbi (FOTO)

Gjatë ditës së djeshme një person është arrestuar nga ana e organeve të hetuesisë kosovare për kríme l ufte kundër popullsisë cívile në Kosovë saktësisht në fshatin Izbicë përgjatë viteve 1998/1999. IndeksOnline ju sjellë detaje e kskluzive për personin e a rrestuar sot.

Sipas burimeve të InksOnline bëhet fjalë për personin Muhamet Alidemaj 46 vjecar nga fshati Kerrninë e komunës së Istogut por i cili qe nje kohe kishte jetuar ne Serbi.

Por ky person në vitin 1998, atë kohë kur në Kosovë po zhvillohej l uftë e a shpër, e ikishte ndërruar emrin duke e emëruar vetën në Dragan.

I njejti gjatë kohës së l uftës d yshohet se ka qenë i afërt me paramílitarët serb në kryerjen e m asakrës së Izbicës.

E ky person emir i vërtetë I të cilit ëhstë Muhamet Alidemaj, u a rrestua sot nga ana e Policisë së Kosovës me dyshímin se kishte kryer kríme l ufte kundër popullësisë civile gjatë viteve 1998-1999, shkruan IndeksOnline.

Krasniqi: Vjosa Osmani është dashur të betohet në Kuran kur u bë presidente

Hoxha Shefqet Krasniqi tha se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është dashur të betohet në librin e shenjtë të Kuranit Read more

Rr.eziku nga ndezja e l.uftës në Ballkan, paralajmërohen Kosova dhe Shqipëria

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar ndaj kryeministrit të Sloovenisë, Janez Jansha, i cili ka propozuar që Kosova dhe Bosnjë Read more

Leave a Reply