Ërdogan ndihmon Kurtin, i dërgon 2 milion vaksina Kosovës, por ka një kusht

Presidenti i Turqise Rexhep Taip Erdogan në një prononcim eksluziv për portalin Shqipmedia sot me 1 prill 2021 ka premtuar se do të ndihmojë qeverinë Kurti me 2 milion vaksina anti Covid20 nëse Albin Kurti do të zhvendos ambasadën e Kosovës nga Jerusalemi.
Burime e portalit tonë nga qeveria e Kosovës kanë bërë të ditur se nëse Erdogan bën një veprim të tillë jemi të gatshëm që ambasadën tonë ta zhvendosim nga Jersualemi dhe ta vendosim në Stamboll dhe nga aty të mbajmë lidhjet diplomatike me Izraelin.
Para disa javësh qeveria në dorëheqje e Hotit kërkoi nga Izraeli ndihmë për vaksinat mirëpo deri sot nga Izraeli nuk ka patur përgjigje.Shqipmedia 1 prill 2021

Petrit Ajeti emërohet shef i shërbimit sekret të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. Read more

Krasniqi: Vjosa Osmani është dashur të betohet në Kuran kur u bë presidente

Hoxha Shefqet Krasniqi tha se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është dashur të betohet në librin e shenjtë të Kuranit Read more

Leave a Reply