Kombëtarja shqiptare mbetet pa futbollistin nga Tetova

Nedin Bajrami, përtej dëshirës së madhe dhe përgatitjeve për të përfaqësuar Shqipërinë, nuk mund të japë kontribut me fanellën kuqezi. Ta paktën kështu shkruan media helvete, “Blick”, e cila zbulon se FIFA përfundimisht nuk ia ka dhënë lejën për të luajtur me Shqipërinë.

Vendimi i I qeverisë së futbollit botëror, shpjegon “Blick”, ka të bëjë me fakti se Bajrami është aktivizuar në katër ndeshje me Zvicrën U-21 dhe duke u bazuar në rregulloren e saj, futbollisti nuk ka të drejtë të ndryshojë kombëtare.

Një sqarim më të detajuar pritet ta japë Federata Shqiptare e futbollit, e cila kishte përgatitur të gjithë dokumentacionin që lojtari të jepte kontribut në eliminatoret e Botërorit.

Skandaloze, Ibra bashkëpronar i një kompanie bastesh

Pas përjashtimit me karton të kuq ndaj Parmës dhe akuzave për thyerjen e rregullave anti-Covid me drekën në një lokal Read more

UEFA, Shkëndija më e mira nga Maqedonia

UEFA shpalosi listën e re të skuadrave, në të cilën janë edhe klubet e Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë. Read more

Leave a Reply