Zbulohet arsyeja pse Albin Kurti nuk e priti Artan Grubin

Javën që po lëmë pas zv.kryeministri i qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, pas realizimit të takimeve me partitë politike në Kosovë, ai kishte vazhduar takimet me përfaqësuesit politik të Shqipërisë.

Gjatë takimeve të zhvilluara me spektrin politik të Kosovës, Artan Grubi edhe përkundër kërkesës zyrtare që kishte lëshuar zyrtarëve të Kosovës, për një takim protokollar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, kjo gjë ishte refuzuar kategorikisht nga kabineti i kryeministrit Kurti.

Sipas informatave brenda qeveritare të Kosovës, marrim vesh se arsyeja kryesore e refuzimit të takimit ka qenë përgjimi që para disa viteve ishte publikuar në rrjetet sociale, ku në bisedë e sipër kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dhe zëdhënësi i tij, Artan Grubi, talleshin me Lëvizjen Vetëvendosje duke e nënçmuar dhe quajtur VVC.

Edhe shoferi i Bilall Kasamit tallet keq me popullin

Shoferi personal i kreut të Lëvizjes Besa, Jakup Kasami një koment në rrjetet sociale në “Facebook”, duke dashur të ironizoj Read more

Në orë p olicore, v idhen tre dyqane në qendër të Tetovës FOTO

Vidhen tre dyqane në qendër të Tetovës, dy butiqe për veshje si dhe një dyqan me çanta, sipas informatave të Read more

Leave a Reply