Murinjo shkon në zhveshtoren e Dinamos….VIDEO

Futbollistët e Dinamos kanë shënuar një përmbysje të madhe në Ligën Evropa, duke eliminuar skuadrën angleze të Totenhamit, falë 3 gola të Misllav Orsiçit. Skuadra kroate kaloi në çerekfinales të Ligës Evropa.

Trajneri i Totennhamit, pa ndeshjes theksoi se skuadra kroate kishte më shumë dëshirë  dhe shpirt luftarak dhe la gjithçka në terren për të fituar këtë përballje. Trajneri portugez për herë të parë në karrierën e vet, “u detyrua” që të shkojë në zhveshtoren e Dinamos dhe të urojë futbollistët e kësaj skuadre për fitoren dhe kualikimin në çerekfinale.

About admin

Check Also

Reali dhe Roma interesohen për lojtarin shqiptar

Emri i Elseid Hysaj është duke qarkulluar në agjendën e shumë klubeve europiane, brenda dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *