E larguan nga Shkëndija se sdin, ai sot do të udhëheqj me klubin e madh evropian

Sipas mediave në Bullgari dhe Kroaci, kandidati më serioz për postin e trajnerit te Dinamo Zagrebi është Bruno Akrapoviq, trajneri aktual i CSKA Sofje. Akrapoviq, ishte trajner i Shkedijës, me të cilën arkëtoi Kupën e Maqedonisë, ndërsa në verën e vitit 2016, për herë të parë drejtoi skuadrën tetovare në plej offin e Ligës Evropa, ku eliminua nga Genti.

Bruno Akrapoviq ishte në bisedat përfundimtar me Dinamo Zagrebin, ndërsa gjasat janë të mëdha që të ulet në pankinën e skuadrës kroate. Konkurencë për postin e trajnerit të Dinamo Zagrebit, është Matjazh Kek, trajneri slloven, I cili me Rijekën u shpall kampion në Kroaci. Ndërkohë deri te caktimi i trajnerit të ri, skuadrën e Dinamo Zagrebit do të drejtojë Damir Krznar.

A do të vazhdojë kontratën Gjoka me Shkëndijën? Ja përgjigja e tij…

Shkëndija e shqiptarëve të Tetovës ka arritur edhe një tjetër vit të shpallet kampione e Maqedonisë së Veriut dhe kjo Read more

Përqafimi i lojtarit kosovar me atë serb, imazh i një “bote të re”

Ka marrë shumë vëmendje në mediat italiane dhe jo vetëm, përqafimi mes një lojtari me origjinë kosovare Mërgim Vojvoda dhe Read more

Leave a Reply