Juventusi dhe Napoli në garë për futbollistin nga Tetova

Nedim Bajrami është një nga futbollistët që ka spikatur më së shumti jo vetëm te Empoli në këtë sezon, por në të gjithë kampionatin e Serisë B. Kjo ka bërë që për shërbimet e tij të interesohen edhe dy skuadrat gjigande, Juventusi dhe Napoli, informon Botasot. Lidhur me interesimin e këtyre dy skuadrave të njohura italiane, Bajrami ka thënë se për momentin nuk e mendon një gjë të tillë.

“Të shkoj në Serinë A është ëndrra ime, por nuk është mjaftueshëm. Dua të shkoj në Botëror me Shqipërinë edhe pse grupi është shumë i vështirë”, u shpreh Bajrami.

Futbollisti me origjinë nga Tetova këtë edicion me Empolin numëron gjithsej 29 ndeshje dhe 5 gola të shënuar.

A do të vazhdojë kontratën Gjoka me Shkëndijën? Ja përgjigja e tij…

Shkëndija e shqiptarëve të Tetovës ka arritur edhe një tjetër vit të shpallet kampione e Maqedonisë së Veriut dhe kjo Read more

Përqafimi i lojtarit kosovar me atë serb, imazh i një “bote të re”

Ka marrë shumë vëmendje në mediat italiane dhe jo vetëm, përqafimi mes një lojtari me origjinë kosovare Mërgim Vojvoda dhe Read more

Leave a Reply