Kjo është bisha më e re e Bugatti – FOTO

Bugatti Centodieci, megjithëse ka interesim të jashtëzakonshëm për të, ka një prodhim rreptësisht të kufizuar. Prototipi i parë është pothuajse i përfunduar.

Në Bugatti, ata i dhanë vetes kohë. Centodieci u krijua si një super makinë, dhe kjo është një makinë me të vërtetë e veçantë. Zhvillimi afatgjatë duket se ka dhënë fryte dhe tani, pasi ka gjetur kombinimin optimal, është bërë prototipi i parë.

“Me një trup krejtësisht të ri dhe ndryshime në shumë fusha, na u desh të kryenim simulime të shumta me ndihmën e aplikacioneve speciale kompjuterike. Bazuar në këto të dhëna, ne ishim në gjendje të krijonim prototipin e parë”, tha Andre Kullig, personi që u morë më shumë me zhvillimin e kësaj makine.

Sidoqoftë, kjo është një makinë krejt e re që do të ketë të njëjtin motor si Chiron, por që funksionon me 1,600 kuaj fuqi.

Volkswagen ID.4, vetura më e shitur elektrike për muajin prill

Rezultatet e shitjeve të makinave elektrike në Norvegji nuk kanë ardhur si befasi për një kohë të gjatë. Ky ishte Read more

Tani tërmetin e paralajmëron Google

Një sistem i aftë të zbulojë menjëherë një lëkundje sizmike dhe të lëshojë një paralajmërim për popullatën, “duke i dhënë” Read more

Leave a Reply