Tetovari dy gola ndaj Napolit në kupën e Italisë – VIDEO

Napoli ka mundur Empolin 3:2 dhe u kualifikua në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Dy golat për Empolin i realizoi futbollisti shqiptar me prejardhje nga Tetova, Nedim Bajrami. Ai barazoi dy herë rezultatin për skuadrën e tij, që në fund u mposhtë dhe u eliminua. Bajrami shënoi dy gola mjaft të bukur.

Empoli e ka blerë për 500 mijë euro futbollistin shqiptar nga Grasshopper.

Për Napolin nga fillimi u paraqit Amir Rrahmani, derisa për Empolin, Kristjan Asllani hyri në lojë në minutën e 85-të, pikërisht kur edhe u ndërrua Bajrami.

UEFA, pezullim për Realin, Barçën, Juven dhe Milanin?!

Sipas “ESPN”, UEFA ka planifikuar që të të pezullojë nga garat e Ligës së Kampionëve dhe Ligës Evropa, në dy Read more

Reali dhe Roma interesohen për lojtarin shqiptar

Emri i Elseid Hysaj është duke qarkulluar në agjendën e shumë klubeve europiane, brenda dhe jashtë Italisë. Më të interesuarit Read more

Leave a Reply