Francezi që di shqip e tani quhet Adem, ai dëshiron të martohet vetëm me shqiptare

Një djalë nga Franca ka ndërruar emrin nga Thomas Noel në Adem, e përveç emrit ai ka ndërruar edhe fenë nga katolik në mysliman. Përveç tjerash, ai di të flasë gjuhën shqipe e ka mësuar edhe për kulturën shqiptare. Francezi të shtunën në emisionin “Fol Shqip Show”, të RTV21 tregoi arsyet se pse e ka mësuar gjuhën shqipe. Ai tregoi se ka vizituar Kosovën disa herë dhe përmendi se qyteti që i ka pëlqyer më shumë është Vushtrria, shkruan rtv21.tv

Hollandë: konvertim i bujshëm në Islam i një ish-kampioneje boksi

Ish-boksierja kampione hollandeze Ruby Miso u shfaq me hixhab brenda një xhamie, ku ajo shpalli kalimin në Islam. E njohur Read more

Test: Zgjidh një sy mistik dhe zbulo se çfarë mendojnë të tjerët për ty

A keni menduar ndonjëherë se çfarë mendojnë njerëzit për ju kur ju shohin? Të gjithë ne përcjellim informacione të caktuara Read more

Leave a Reply