Mund të ndodh: Një tjetër finale McGregor vs Khabib

Njëri prej dueleve më të përfolura më parë ishte padyshim ai në mes të Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, i zhvilluar para disa viteve. Një finale e tillë mund të përsëritet, në rast se McGregor fiton më 23 janar kundër Dustin Porier

Conor McGregor pritet që t’i kthehet ringut të UFC në janar të vitit të ardhshëm ku do të përballet me Dustin Porier nga Irlanda.

Të dy luftëtarët e sporteve të kombinuara luftarake janë në kategorinë e lehtë, një kategori që është edhe Khabib Nurmagomedov.

Kujtojmë se Khabib është kampion i padiskutueshëm në këtë peshë të UFC.

Megjithatë, vlenë të theksojmë se Khabib pas ndeshjes se fundit ka shpallur pensionimin nga UFC.

Por, kështu nuk mendon presidenti i UFC, Dana White. Ai ka thënë se rusi mund të rikthehet në ring edhe për një përballe të fundit.

Në rast se McGregor e mposht Porier më 23 janar, atëherë është e mundur të këtë një përballje të re në mes të McGregor-Khabib.

About admin

Check Also

Briken Calja i jep dy medalje Shqipërisë ne evropianin për peshëngritje

RUSI-Kampionati Europian i Moskës ka nisur në mënyrën më të mirë për Shqipërinë. Pas Evangjeli …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *