LSDM dhe BDI me kandidat shqiptar për Shkupin?

Portali maqedonas Dokazm para disa ditëve shkruante se gjatë bisedimeve për qeverinë BDI dhe LSDM janë marrë vesh që në Shkup të kandidojnë së bashku më një figurë apartiake por shqiptare. Të njëjtë mbrëmë e tha edhe sekretari gjeneral i ASH-së Arben Taravari se BDI me LSDM do të shkojnë së bashku në Zgjedhje Lokale dhe se ASH do të shof mundësinë e koalicionit me VMRO-DPMNE-në.

Por kush mund të jetë kandidati shqiptar më i përshtatshëm për kryetar të Shkupit, sipas asaj që supozon portali Shqipmedia ai do të jetë ish ministri i Shëndetsisë Imer Selmani.Shqipmedia

Koalicioni ASH– Alternativa do të fitojë bindshëm në zgjedhjet lokale

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi në emisionin “Enter” ka deklaruar se janë të interesuar të bashkëpunojnë me Aleancën për Shqiptarët, Read more

UT e organizoi Seminarin XIV Ndërkombëtar të Albanologjisë

Në Universitetin e Tetovës u zhvilluan punimet e edicionit XIV të Seminarit Ndërkombëtar të Albanologjisë. “Sfidat e (mos)zbatimit të ligjit Read more

Leave a Reply