LSDM dhe BDI me kandidat shqiptar për Shkupin?

Portali maqedonas Dokazm para disa ditëve shkruante se gjatë bisedimeve për qeverinë BDI dhe LSDM janë marrë vesh që në Shkup të kandidojnë së bashku më një figurë apartiake por shqiptare. Të njëjtë mbrëmë e tha edhe sekretari gjeneral i ASH-së Arben Taravari se BDI me LSDM do të shkojnë së bashku në Zgjedhje Lokale dhe se ASH do të shof mundësinë e koalicionit me VMRO-DPMNE-në.

Por kush mund të jetë kandidati shqiptar më i përshtatshëm për kryetar të Shkupit, sipas asaj që supozon portali Shqipmedia ai do të jetë ish ministri i Shëndetsisë Imer Selmani.Shqipmedia

Në orë p olicore, v idhen tre dyqane në qendër të Tetovës FOTO

Vidhen tre dyqane në qendër të Tetovës, dy butiqe për veshje si dhe një dyqan me çanta, sipas informatave të Read more

Zaev i’a kufizon harxhimet Arjanit Hoxhës pasi harxhoi 23.000 eu për kafe

Pas skandalit të publikuar pardje të ministrit Arianit Hoxha për shpenzimet marramendëse 23 mijë euro për kafe ushqim mbrëmë Zaev Read more

Leave a Reply