McGregor do të rikthehet zyrtarisht në ring

Conor McGregor do të rikthehet zyrtarisht në ring, me 23 janar pas një pushimi të gjatë për gati më shumë se një vit, njofton Insajderi.

Irlandezi do të përballet me Dustin Poirier në kategorinë e peshave të lehta (Lightweight), të cilin e ka mposhtur më parë.

Kjo sfidë do të jetë deçizive, sepse fituesi do të përballet me Khabib Nurmagomedov për titullin kampion.

Nurmagomedov për momentin ka shpallur pensionimin nga kompania UFC, megjithatë presidenti, Dana White, u shpreh ditën e djeshme se rusi do të rikthehet të paktën për një ndeshje tjetër.

Në rast se Conor McGregor arrin të mposhtë Dustin Poirier, do të kemi mundësinë të shijojmë dhe njëherë magjinë mes tij dhe Khabib Nurmagomedov.

Mund të ndodh: Një tjetër finale McGregor vs Khabib

Njëri prej dueleve më të përfolura më parë ishte padyshim ai në mes të Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, i Read more

Universiteti i Tetovës lider i tabelës

Liga e Parë e Maqedonisë në volejboll, gjatë fundjavës ofroi 3 përballje, ndërsa te pikët shkuan te skuadrat e Universitetit Read more

Leave a Reply