Erdogani ka dashnore dhe quhet Defne Samieli – FOTO

Mediat greke nuk i ndalin su lmet ndaj liderit turk. Së fundmi, kanë shkruar për atë që ato e quajnë “zonja e fs hehtë e Sulltanit”. Sipas mediave të vendit fqinj, bukuroshja brune, Defne Samieli tërhoqi vëmendjen një natë në vitin 2014, pas thashethemeve që ajo ishte në një marrëdhënie me të.

Thuhet se Defne u takua me Erdogan, pasi u divorcua nga burri i saj në 2011, me të cilin ishte e martuar që prej vitit 1995.

Pak para zgjedhjeve vendimtare në mars, presidenti turk mësoi se një video rozë do të dilte në internet, ku ishte ai dhe modelja bukuroshe. Mirëpo, në atë kohë lideri turk, sipas mediave greke su lmoi rrjetet sociale, duke bl lokuar edhe Twitter-in.

Në një tubim zgjedhor nga Taip Erdogan, Defne Samieli u shfaq në krah të tij, duke treguar mbështetjen e saj. Gjithashtu thuhet se ka një marrëdhënie miqësore me zonjën e parë të Turqisë, Emine.

Image
Rusia i bën ofertë AstraZenecës për të bashkuar vaksinat anti-Covid në një

SHBA-Kompania ruse që prodhoi vaksinën anti-Covid, Sputnik V kanë ftuar Kompaninë britnike AstraZeneca që të bashkojnë vaksinat e tyre në Read more

Si do të organizohet operacioni i madh i transportit të vaksinave anti Covid19?

Si miliarda doza të vaksinës kundër COVID-19 do të dorëzohen shpejt dhe në mënyrë të sigurtë, kur më në fund Read more

Leave a Reply