Tronditëse: Dyshohet se burri nga Ferizaji e abuzoi seksualisht djalin e vëllait

Një person rreth moshës 33-vjeçare nga Ferizaj është arrestuar mesditën e së shtunës në Ferizaj. Ai po dyshohet se ka abuzuar seksualisht me një djalin e vëllait të tij i cili është i mitur. Prokuroria ka kërkuar masën e paraburgimit për të dyshuarin.

Një djalë i mitur nga Ferizaj po dyshohet se është abuzuar seksualisht nga një i rritur, më datën 14 të këtij muaji.

I dyshuari për abuzim seksual ndaj të miturit është xhaxhai i tij, i moshës rreth 33-vjeçare.

Këtë e ka konfirmuar për Express prokurori i rastit, Ismet Rrahmani.

“Po, kanë lidhje familjare, janë axhë me nip, do të thotë djalë të vëllait. I dyshuari është i moshës rreth 33-vjeçare. Nuk kemi ndonjë informacion që i dyshuari ka pasur ndonjë precedent gjyqësor më parë”, ka thënë Rrahmani.

Rrahmani ka deklaruar se është bërë kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit për të dyshuarin.

“Rasti ka ndodhur më 14.11.2020. Kanë filluar procedurat, është bërë kërkesa për paraburgim”, ka thënë Rrahmani.

Ndërkohë, Policia e Kosovës në raportin 24 orë të së dielës ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës në Ferizaj.

Grabitje e armatosur në Tearcë të Tetovës

Dy persona me maska dhe armë kanë vjedhur para nga një bastore në fshatin Tearcë të Tetovës. Policia nuk ka Read more

Tetovari arrestohet në spital, për sjellje agresive

Me datë 21.11.2020 rreth orës 21:50 Policia e Tetovës ka marrë thirrje se në Spitalin Klinik një person në mënyrë Read more

Leave a Reply