Fjalimi i fuqishëm i Erdogan në një ceremoni ushtarake – VIDEO

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan sot mori pjesë në një ceremoni ushtarake për komandot turke në provincën veriperëndimore Tekirdağ, raporton (AA).

Erdoğan në fjalimin e tij tha: “Malet dridhen kur komandot turke shkelin mbi ta, ata sjellin paqe në fushat që kalojnë pranë dhe fusin frikën në zemrat e armiqve dhe terroristëve. Ata janë spiranca e kombit dhe aleatëve të tij”.

“Kush guxon të hedhë një sy të ndyrë mbi atdheun tonë, flamurin tonë, ezanin tonë, duhet ta dijë se një fat i dhimbshëm i pret”, shtoi presidenti turk.

Ai më vonë do të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Spitalit të Qytetit Tekirdağ.

Rusia i bën ofertë AstraZenecës për të bashkuar vaksinat anti-Covid në një

SHBA-Kompania ruse që prodhoi vaksinën anti-Covid, Sputnik V kanë ftuar Kompaninë britnike AstraZeneca që të bashkojnë vaksinat e tyre në Read more

Si do të organizohet operacioni i madh i transportit të vaksinave anti Covid19?

Si miliarda doza të vaksinës kundër COVID-19 do të dorëzohen shpejt dhe në mënyrë të sigurtë, kur më në fund Read more

Leave a Reply