Varroset në Strugë 21 vjeçari shqiptar që u vra në sulmin në Vjenë – FOTO

Familjarë, miq dhe të afërm, mes lotësh i dhanë sot lamtumirën e fundit Nexhip Vrenezit, 21-vjeçar me origjinë nga Veleshta, që ishte viktimë e sulmit në Vjenë.

Qindra banorë të Veleshtës dhe Strugës sot në mesditë i dhanë lamtumirën e fundit Nexhip Vrenezit, 21 vjecarit nga Veleshta e Strugës që humbi jetën si pasojë e sulmit terrorist që ndodhi në Vjenë të Austrisë, raporton Albinfo.

Kujtojmë se më 2 nëntor dy austriakë, një gjerman dhe një shtetas shqiptar i Maqedonisë Veriore ( L.V), janë ata që humbën jetën në zemër të Vjenës, gjatë një sulmi me armë zjarri të klasifikuar si terrorist, ku protagonist kryesor qe shqiptari nga Tetova me nënshtetësi austriake, Kujtim Fejzullai.

Ndërsa të plagosurit, 23 prej tyre, janë kryesisht austriakë, por midis tyre janë shtetas të Gjermanisë, Sllovakisë, Bosnjës dhe Luksemburgut.

Doktor Rexhaili: Nuk kisha rekomanduar vaksinim masiv të popullatës

Doktor Rexhaili: Në lidhje me vaksinën, mjeku thotë, që edhe vaksina është temë kontra verse, adijuvanti është ai që I Read more

Koalicioni ASH– Alternativa do të fitojë bindshëm në zgjedhjet lokale

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi në emisionin “Enter” ka deklaruar se janë të interesuar të bashkëpunojnë me Aleancën për Shqiptarët, Read more

Leave a Reply