Universiteti i Tetovës lider i tabelës

Liga e Parë e Maqedonisë në volejboll, gjatë fundjavës ofroi 3 përballje, ndërsa te pikët shkuan te skuadrat e Universitetit të Tetovës, Gok Boreci dhe UFD Shtip.

Univeristeti Tetovë arsyetoi epitetin e favoritit dhe mundi skuadrën e Janta Volej pa humbur asnjë set. Boreci në transfertë mundi Vesna Probishtip me 3-1 në sete, ndërsa Liria pësoi disfatë në terrenin vendas nga UGD Shtip me 1-3 në sete.

Ndërkohë u anuluan përballjet Xhio Strumica – Shkëndija dhe Dibra Volej – Vardari, pasi që skuadrat e Xhio Strumicës dhe Vardarit, luajnë në Kupën Çelinxh. Pas javës së katërt, lider i përkohshëm është Universiteti Tetovë, që morri vendin e parë nga Xhio Strumica.

Karateisti nga Tetova Driton Halimi, i pari në Kosovë – VIDEO

Karateisti me perspektivë nga Tetova Driton Halimi në turneun memorial "Mësuesi Mustafë Blakaj" në Kosovë ka fituar vendin e parë. Read more

Arabia Saudite, ofertë e çmendur për të organizuar meçin Xhoshua-Fjuri

Një shumë prej 150 milionë dollarësh ka arritur së fundit nga Arabia Saudite për të organizuar duelin e madh të Read more

Leave a Reply