Kjo është paga e Vedat Muriqit te Lazio

Vedat Muriqi në afatin kalimtar të verës u transferua nga Fenerbahce te Lazio.

Ky transferim u kushtoi italianëve rreth 20 milionë euro, derisa edhe sulmuesi kosovar merr një pagë të mirë, shkruan Reporteri.net

Në fillim u raportua se ai përfiton 2 milionë euro në vit, por tani mediumi turk ‘Milliyet’ ka shkruar se ai fiton 2.2 milionë euro për sezon, pa llogaritur bonueset.

Muriqi tashmë ka filluar të luajë për Lazion duke u inkuadruar nga banka rezervë, por akoma nuk e ka gjetur golin.

Qatip Osmani rikthehet te klubi tetovar

Qatip Osmani, është trajneri i ri i skuadrës së Renovës. Lajmi është konfirmuar nga vet trajneri tetovar, i cili konfirmoi Read more

Kush është personi i vetëm që nuk di për vdekjen e Maradonës?

Bota e futbollit vazhdon të mbajë zi për humbjen e legjendës së futbollit Diego Armando Maradona dhe në Argjentinë është Read more

Leave a Reply