Deputeti i BDI-së i thotë Nezirit se për ta përmend Ali Ahmetin duhet të merr abdes!

Adnan Neziri nga koalicioni ASH-AAA në emisionin Click Plus në TV21, tha se në zgjedhjet e ardhshme do të jetë fundit i BDI-së.

Por i menjëhershëm ishte reagimi i deputetit Bajram Kadrija nga radhët e BDI-së i cili i uroi që të mos ndahen në fraksione.

Adnan Neziri: “Ali Ahmeti asnjëherë nuk ka qenë në Kuvend”.

Bajram Kadrija: “Edhe nuk do të ketë nevoj të vjen”.

Adnan Neziri: “Pse atëherë zgjedhet deputet, vetëm për ta pas figurë si marshall Tito”.

Bajram Kadrija: Pse të mos zgjedhet, a mos duhet të marrë aminin tuaj?

Adnan Neziri: “Nëse është lider edhe ka aktivitete politike le të merret me aktivitetet politike”.

Bajram Kadrija: “Për tu marrë me Ali Ahmetin duhet të merrni abdes”.

Policia ndalon një dasmë në Gostivar, arrestohet pronari

Nëpunësit policor nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë, sot rreth orës 16, e kanë privuar nga liria A.D(30) nga Read more

A mund ta rrezikojnë Qeverinë Zaev 2 përçarjet në BDI?

LAJM: Lideri i BDI-së mohoi zërat për përçarje brenda BDI-së mes Izet Mexhitit, Blerim Bexhetit dhe Musa Xhaferi në njërën Read more

Leave a Reply