Januzaj shënon super gol për Real Sociedadin (VIDEO)

Në ndeshjene fundit, futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj, ka shënuar një super gol për Real Sociedadin në ndeshjen si mysafir me Real Betisin, përcjell albinfo.ch.

Duhet theksuar se Sociedadi e fitoi takimin 0-3, por goli i tretë dhe i fundit në këtë duel u shënua nga Januzaj në minutën e 88-të të takimit.

Deri te momenti i golit, Januzaj bëri një vrapim fantastik, derisa me një goditje të bukur e mposhti portierin kundërshtar.

Real Sociedadi i Adnan Januzajt me këtë fitore është në vendin e parë në La Liga momenta.

 

Myrto Uzuni në qiellin e shtatë, shqiptari i shënon Juventusit – VIDEO

TORINO-Fantastike po rezulton ndeshja e parë si titullar për Myrto Uzunin, i cili ka tundur rrjetën për herë të parë Read more

“Shqipëria nuk përfitoi 1.25 mln euro nga Liga e Kombeve, por shumë më tepër”

Shqipëria e Edi Rejës i mbylli me sukses eliminatoret e edicionit të dytë të Nations League teksa siguruan vendin e Read more

Leave a Reply