Sot 438 raste të reja ме COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se brenda 24 orëve janë bërë 2306 testime, ndërsa janë regjsitruar 438 raste të reja me Covid-19. Kryeson Shkupi 200, Strumica 30, Tetova 27, Kumanova 21 etj.

Ndërkohë kanë ndërruar jetë 6 persona, 3 pacientë nga Shkupi, 1 nga Kriva pallanka, 1 nga Strumica dhe 1 nga Shtipi.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 191 persona të shëruar.

Leave a Reply