Tetovë: Policia kap hajdutin pasi vodhi stoli ari

Të shtunën pas mesnate Policia e Tetovës në rrugën “180” në qytet kanë arrestuar I.XH (42) nga Tetova me dyshimin se ka kryer vjedhje. Ai rreth orës 20 dhe 21:30 ka hyrë ka dera në shtëpinë e A.XH (40) nga tetova, pa mos bërë dëme materiale dhe ka marë stoli ari në vlerë mbi 10 mijë euro transmeton portali Shqipmedia.

Pas kontrollit tek I.XH janë gjetur stolitë e arit dhe janë dokumentuar ndërsa ndaj tij do të ngritet padi penale.Shqipmedia

Leave a Reply