Fillon takimi Sela-Gashi, po përgatiten protestat?

Në Shkup ka filluar takimi mes liderëve të koalicionit ASH-AAA, Zijadin Sela dhe Afrim Gashi. Në takimin që po zhvillohet në selinë e Alternativës, Sela dhe Gashi shoqërohen nga sekretarët e përgjithshëm të partive, Arben Taravari dhe Skender Rexhepi Zejd, raporton gazeta LAJM. Nga takimi nuk ka pasur deklarata zyrtare, mirëpo burime partiake thonë për Gazetën Lajm se po bashkërenditen hapat e ardhshëm të koalicionit si përgjigje ndaj, siç thonë, parregullsive zgjedhore që ndodhën më 15 korrik. Përfaqësues të këtyre dy partive nuk kanë përjashtuar edhe organizimin e protestave masovike si përgjigje e mundshme ndaj “shkeljes së vullnetit të votuesve shqiptarë”.

Një ditë më parë, mundësinë e organizimit të protestave e paralajmëroi sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari, cili akuzoi BDI-në për blerje votash dhe mbushje të kutive. Ai tha se bashkë me partnerin e koalicionit po shqyrtojnë mundësinë të organizojnë edhe protesta, me qëllim të mbrojtjes së votës.

About admin

Check Also

Musa Xhaferi dhe biznismeni nga Tetova bëjnë miliona euro me bizneset

Një kompani në pronësi të djemve të Musa Xhaferit dhe biznesmenit tetovar Azbi Ibrahimi, U-Power …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *