Arrihet marrëveshje për përballjen Joshua – Fury

Arena e boksit do të mund ta përjetojë një nga ndeshjet më të fuqishme.

Gjigandët e ringut Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë rënë dakord me kushtet financiare për një marrëveshje dy-luftëshe, sipas promovuesit Eddie Hearn.

Dy kampionët e botës do të takohen vitin e ardhshëm duke supozuar se ata të dy ruajnë titujt e tyre deri atëherë, shkruan Dailymail.

Joshua do të luftoj më vonë këtë vit Kubrat Pulev ndërsa Fury ka planifikuar të ndeshet me Deontay Wilder për herë të tretë.

Përplasja e dy boksiereve britanik shihnin kampionin e parë të padiskutueshëm të peshave të rënda të kurorëzuara që nga Lennox Lewis.

Leave a Reply