Poshtërsoi profesorët e UT-së dhe gazetarët/ Shpërthen revolta ndaj Taravarit

Pas ofendimeve dhe nënçmimeve që sekretari gjeneral i ASH-së, njëherit kryetar i komunës së Gostivarit i bëri UT-së dhe veçanërisht studentëve dhe katedrës së gazetarisë, ka shpërthyer edhe revolta e madhe e gazetarëve ndaj Taravarit.

Gazetari i Klan Macedonia Furkan Saliu, gazetarja e Alsat Lume Dervishi, gazetarja e Radio Evropa e Lirë Zerijeta Jajaga, gazetari i Express Besian Leka, gazetari i TV21 Zimer Jashari, janë vetëm disa që reaguan për këtë skandal të Arben Taravarit.

Sipas tyre, Taravari ka ofenduar rëndë gazetarët dhe UT-në.

Ja reagimet e tyre:

Mickoski: Po shqyrtojmë mundësinë për bashkëpunim me opozitën shqiptare

Kreu i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski në emisionin Click Plus në TV21 ka theksuar se akoma nuk ka një marrëveshje Read more

Qeveria LSDM-BDI, diskriminon e komunat e udhëhequra nga opozita

Në mbledhjen e 24-të të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë̈ së Veriut, nga 120.6 milion denarë të ndara për 15 Read more

Leave a Reply