Princi i Arabisë që u martua me vajzën 43 vjet më të re, pagoi 50 mln

Nusja e Emirateve të Bashkuara Arabe, mori dhurata të shumta për martesën e saj, por që të bëhej nuse e kësaj familjeje asaj iu ofruan rreth 50 milion dollarë.

Një karrocë e mbushur me dhurata për nusen dhe familjen e saj, u pa gjithashtu në vendim e dasmës. Storiet rreth kësaj dasme janë bërë virale në internet, me plot reagime që e përshkruajnë atë.
Një përdorues i Twitter, Amal Abdul përshkroi dasëm me detajet e saj.

Ai shkroi: ”Sulltan bin Salman, princi saudit 68 vjeç u martua me një vajzë 25 vjeçare. çmimi i saj ishte rreth 50 milion dollarë, kishte diamanta si dhuratë, dhe madje edhe diamant në fustanin e saj të dasmës.”
Ai ishte i pari Saudit, Arab apo Mysliman që udhëtoi në hapësirë, të cilën e bëri në 1985 në anijen hapësinore të NASA-s Discovery. Babai i tij ka qenë mbret i Arabisë Saudite që nga 2015

Leave a Reply