Suedia ofron mundësi për viza pune 2 vjeçare, ja ku mund të aplikoni!

Suedia si një ndër shtetet më të zhvilluara në botë, me një standard të lartë jetësor, kushte të mira për mirëqenie, siguri sociale e familjare, mundësi të mrekullueshme për studime, zhvillim dhe profesionalizim, beneficione e levërdi të ndryshme shoqërore, kulturore etj., vazhdimisht ka qenë tërheqëse për turistët, por edhe punëtorët nga e gjithë bota. Zyra e Avokatisë „Advokatbyrån Försvarare AB” nga qyteti Malmö në Suedi, njofton se është e licensuar nga Enti Suedez i Migracionit, dhe për momentin ndërmjetëson në çështjet e aplikimit të vizave të punës, edhe atë për vizë pune 2-vjeçare në Suedi. Nëse bëhet aplikimi i plotë, profesional dhe pa asnjë mangësi, garantohet vendimi pozitiv nga ana e organeve përkatëse brenda 20 ditëve. Kontakti kryesor: Znj. Saranda Iseni, juriste e dalluar shqiptare në Suedi, e punësuar pranë kësaj zyre të avokatisë. Mirëpresim të na kontaktoni në emailin: [email protected], ku do të merrni përgjigjen e shpejtë, të saktë dhe kompetente.

About admin

Check Also

OBSH: Varianti indian i COVID-19, shqetësues për mbarë globin!

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se varianti B.1.617 i koronavirusit, i identifikuar për herë të …

35 comments

 1. Jag ilteresera joob muler

 2. Une jam fasader jam I intresum per pun

 3. Jam mjeshter per glet dhe fasada

 4. Jam i interesuar për ndihmës

 5. Mirdita
  Un jam mjeshter tash e 6 vite
  Bej fasada.dekorime me knauf. Dekorime me stuco veneciano glet
  Me mje fjal te gjitha qka ka te bej me nje mjeshter gipser

 6. Une jam moler jam interesuar per pun

 7. Mjeshter djathi

 8. un jam fasader por edhe jam mekanik kam punu ne suedi 2 vejt ne bulltofta te mallmos te firma mac cargo nese e din numri i tele 071 753 881

 9. puoj fasader por jam edhe mekanik kam punu ne suedi 2 vjet me bulltofta te mallmos te firma mac cargo

 10. Jam I intersum per pun armiraq quhem ismet dhe ndimse per me rujt fmi ose Maj plak me ndihmu quhem emine nese ka mundsi kontaktoni

 11. Pershendetje jam Gzimi jam i intersun per pun ne suedi jam fasader ,e moler ,murator
  Nga prishtina.

 12. Pershendetje
  A ka mundesi mem tregu qka duhet me nxerr prej dokumentava krejt me apliku per viz suedeze

 13. Prshendetje Jam Labinot Fazliu. 23 vjeqar. Nga lipjani. Punoj moler. Qe 3 vite dhe dua te punsohem ne suedime vjen mir nese me beni nje zgjedhje per pune. Dhe jam shum ne pritje te punoj ne suedi me pelqen

 14. Cfar pun me qen veq me dal prej kesaj rremuje besoj ne sinqeritet jam 54vjec nga tetova

 15. Jam fasader dhe jam i interesuar per viz pune
  Jam 41 vjeqar

 16. Pershendetje … quhem adrian 24 vjec … nga tirana … interesohem per nje vend pune si murator .. ju uroj gjith te mirat .. e me falni per shqetesimin .
  Me rrespekt nga adrian mardodaj

 17. jam gzimi dhe jam si kryepuntor ne mobileri kam zanatin tim 045838927

 18. Pershendetje . Sokoli jam interesuar per pune ne Suedi jam mjesher bojaxhi dekocrativ dhe rikostrukshen .i kam vizituar vendet skandinavja dhe kam punuar kohen everes ne island Reykjavik ne rikostrukshen and peinter .zoteroj gjuhen angleze greke dhe islandisht mire .

 19. Sokol 00355672326211

 20. Mirmrama dashta me te pyet e kam ni vlla ne kosov po ka deshir me ardh ktu nsuedi punon atje po pak pare merr asht shum puntor i mir faleminderit per mirkuptim

 21. Punoj gjitha punet
  Fasad
  Glet
  Knauf
  Ngjyr
  Mallter
  Stiropr
  Dekore te ndryshme me kanuf etj
  Provoj pune 18 vjeqare

 22. Jam usta bojaxhi
  Me eksperienc pune 18 vjet
  Jam 31 vjec aktualisht jam ne itali.
  Kam nevoj per nje vend pune ne suedi.
  Ju faleminderit ….

 23. Jam mjeshter i kuzhinav e i mobiljev

 24. psh.punoj elektricist jam intersuar te punoj ne suedi.mundsisht na ktheni pergjigjiien

 25. Ja mjeshter i mobiljeve 20vjet pune

 26. Mbulojm kulme me lim dhe mundësisht te jepni pergjigje

 27. Jam Mustafa nga kosova dhe kam 20 vjet pervoj pune ne konstrukcione metalike dhe mveshjen e tyre me Llamarina e s.panele dmth ne punimin e montimin e objekteve te tipit montazh, kam bashkpunuar me nje firme suedeze qe merret me keto gjera per 8 vite.Si mund te aplikojm per viz pune

 28. Jam Mjeshter i Izolimit Hidro-Izolues qe 15 vite

 29. Pershendetje jam i interesuar per pune Izolim.

 30. Pershendetje !
  Jam e interesuar qe te jetoj dhe te punoj ne suedi ,per momentin jetoj ne greqi qe kam 22 vite me letra te rregullta 10 vjecare dhe cupa me pashaporte greke .
  Une kam punuar ne reception per 11 vite dhe tani si shitese ne nje compani Portuguese (Parfois) .si duhet te veproj ne kete rast ??

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *