Dy gjigantët italian të futbollit në gjah pas Shkodran Mustafit

Shkodran Mustafi protagonist i disa paraqitjeve të dobëta në këtë edicion me “Topçinjtë” dhe shumë i kontestuar nga tifozët në ndeshjet e fundit, pritet të largohet nga skuadra e Arsenal në fund të këtij sezoni. Rereruar raportimeve të tabloidit britanik “Daily Star”, në këtë moment futbollisti me kombësi shqiptare që përfaqëson Gjermaninë, po vlerëson të gjitha opsionet e mundshme, mes të cilave edhe transferimin në Itali, mes interesimit dhe ofertave nga Juventus e Milan.

Leave a Reply