VMRO-DPMNE shpall fitoren, ja rezultatet nga 53% vota të numëruara

Sekretari i VMRO-DPMNE-së në një dalje para gazetarëve në selinë e VMRO-DPMNE-së tha se nga të dhënat e deritanishme Gordana Siljanovska udhëheq me një diferencë të madhe para dy kandidatëve të tjerë gati në të gjitha komunat e Maqedonisë. Ai tha se edhe pse Gordana ishte e vetme para LSDM-së, BDI-së dhe gjithë partive të tkera në pushte ajo arrit i fitojë.

53 % vota të numëruara Siljanovska e VMRO-DPMNE ka 203 000 vota, Pendarovski 199 00, dhe 43 000 Reka.Shqipmedia

Pandemia solli shtrenjtimin e ushqimit dhe derivateve të naftës në Maqedoni

Produktet ushqimore në Maqedoninë e Veriut krahasuar me një vit më herët, janë shtrenjtuar për 2.1 për qind . Por Read more

“Tinex” hap në Tetovë super marketin modern – FOTO

Nga 9 prill viti 2021, pas rinovimit, është rihapur marketi “Tineks” në Tetovë. Marketi i ri modern ndodhet në lokacionin Read more

Leave a Reply