200 ndeshje me Grasshoppers, klubi dhe tifozët nderojnë Abrashin

by admin
Spread the love

Në sfidën e kësaj të shtune ndaj Luzern, të cilën Grasshoppers e fitoi me rezultatin 2-0, mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Amir Abrashi arrin shifrën e 200 ndeshje me klubin e “karkalecave”.

Me rastin e arritjes se kësaj shifre të veçantë ndeshjesh, Grasshoppers kanë nderuar Abrashin dhe në një publikim në rrjetet sociale mesfushori i përfaqësueses “kuqezi” shihet duke u përqafuar nga shokët e ekipit dhe duke u duartrokitur në veçanti nga tifozët.

Kështu Abrashi siguron një vend të veçantë në historinë e Grasshoppers, ndërsa arriti të luajë 200 ndeshje me këtë skuadër./ Super Sport


Top Channel

You may also like