2 muajt e fundit të 2021, këto janë shenjat më të favorizuara të horoskopit

by admin
Spread the love

Dimri është një pikë ringjallëse, kthese në jetën tonë. Nuk duhet të presësh ndonjë ngjarje madhështore prej saj, pasi detyra e saj është më delikate. Në përgjithësi, nëse e shikoni, funksioni kryesor i dimrit është pastrimi. Ftohjet vijnë dhe heqin nga kjo botë gjithçka që ka mbijetuar më shumë dhe hedh vetëm hapësirën në mënyrë që të lejojë që bota të rilindë me ardhjen e pranverës. Në këtë kuptim, ky dimër është më klasiku i mundshëm. Ajo do të bëjë pikërisht atë që është e nevojshme – ajo do të fshijë negativitetin dhe do t’ju shtyjë të heqni qafe gjithçka të panevojshme, përfshirë kujtimet e këqija. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për fillimet, punoni për veten tuaj, planifikoni dhe ndryshimet thelbësore – ndryshime, por jo ende rezultate.

Dhjetor 8 Dhjetori është momenti më stresues i muajit për faktin se Afërdita do të jetë në shkallën kritike të Akrepit. Shpenzimet e paqëllimta, humbjet, humbja e parave, etj janë të mundshme. Kështu që në ditët pranë kësaj date, duhet të jeni sa më të kujdesshëm me kapitalin tuaj.

Më 17 dhjetor, Saturni do të hyjë në shenjën e Ujorit. Kjo është një datë shumë e rëndësishme për sa i përket planifikimit. Tani mund t’i vendosni vetes qëllime që do t’i arrini në dekadën e ardhshme. Energjikisht, ju do të ndjeni mbështetje gjatë rrugës, por qëllimet duhet të jenë të përshtatshme, domethënë, me vlerë të përpjekjes dhe kohës.

Janar Më 19 janar 2022, Dielli do të hyjë në shenjën e Ujorit, i cili do të kontribuojë në një kërcim të mprehtë të energjisë në hapësirën përreth. Bricjapi i qetë do të zëvendësohet nga Ujori i çuditshëm. Ai do të inkurajojë njerëzit që janë të drejtë dhe kanë mendimin e tyre. Ata do të jenë me fat. Por dështimet do të arrijnë ata që vendosin në këtë kohë të mashtrojnë dhe të mashtrojnë. Gjithashtu gjatë kësaj periudhe, shumë koincidenca mistike janë të mundshme. Më 28 Janar, Hëna e Plotë do të ndodhë në Luan, e cila mund të vendosë spirale në rrota në çështje të rëndësishme, prandaj në fund të muajit është më mirë të preferoni pushimet dhe praktikat shpirtërore, por jo punën serioze.

Shkurt 12 Shkurti i 2022 do të jetë viti i Demit të Bardhë. Vëmendja e Universit do të kalojë nga ajo globale në atë ndërpersonale. Për shumë njerëz, vlerat familjare dhe komunikimi me njerëzit përreth tyre do të jenë një përparësi. Dinamika e përgjithshme e proceseve botërore do të ngadalësohet, jeta do të bëhet më e matur dhe e qetë. Venusi do të hyjë në Peshqit në 25 Shkurt. Kjo do të çojë në faktin se shumë do të rishikojnë pikëpamjet e tyre për marrëdhëniet me të tjerët. Do të jetë shumë e rëndësishme të shtoni një element shpirtëror në romancë.

Dashi Bestshtë më mirë të filloni këtë dimër me një aktivitet të fuqishëm në dhjetor dhe pa probleme të kaloni në pushim deri në fillim të shkurtit. Thisshtë kjo shpërndarje e ngarkesës që do t’ju lejojë të veproni në unison me energjitë e universit dhe të arrini rezultate më të mira.

Demi Demi do të jetë në gjendje të arrijë sukses të konsiderueshëm në krijimtarinë dhe fushën profesionale, me kusht që ata të mos lënë pas dore komunikimin me familjen e tyre. Do të japë një ngarkesë të fuqishme të emocioneve që do t’ju lejojë të kapërceni veten.

Binjakët Për Binjakët, dimri do të jetë një kohë miqësie. Në çdo biznes do të jetë e mundur të mbështetesh te miqtë besnikë, dhe nëse diçka ndodh – dhe armiqtë të forcohen nën parullat e tyre. Hapja juaj ndaj njerëzve do të luajë një rol kryesor.

Lajme interesante

You may also like