10 gola e 3 asiste, sulmuesi argjentinas i dërgon mesazh Juventusit: Po vij!

by admin
Spread the love

Matias Soule nuk i ka zhgënjyer aspak pritshmëritë që të gjithë kanë pasur kundrejt tij dhe huazimi te Frozinone ka bërë që sulmuesi të shpërthejë dhe të jetë ylli i radhës që do t’i shtohet “Zonjës së Vjetër” sezonin e ardhshëm, siç pranon vetë argjentinasi, autor i 10 golave dhe 3 asisteve pas 21 ndeshjesh:

“Po jetoj momentin më të mirë të karrierës sime, edhe pse asgjë nuk afrohet me emocionin që ndjeva kur firmos me Juventusin dhe pikërisht për këtë gjë po punoj. Unë këtë verë dua të kthehem në Torino dhe të luaj aty, pasi aty e kam vendin.

Alegri është njeriu që më ka ndryshuar karrierën dhe mënyrën e lojës, sepse nëse sot unë shfrytëzoj hapësirat dhe i sulmoj ato, është meritë e tij dhe shpresoj që të takohemi sa më shpejt.

Jo Italisë? U takove me Spaletin, më donte në kombëtare, por unë kam idhuj Mesin e Agueron, ndaj dua të luaj si ata te Argjentina”, tha 20-vjeçari.

PANORAMASPORT.AL

You may also like